Özgeçmiş

 

Merhaba, Ben Doç. Dr. EDİZ YEŞİLKAYA,

1972 yılında Elazığ’da dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Türkiye’nin küçük ve şirin bir şehri olan Elazığ’da bitirdim.

1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ne derece ile girerek 1995 yılında “Tıp Doktoru” ünvanını alıp, severek ve isteyerek seçtiğim mesleğime ilk adımımı attım. İlk görevimi 1997-1998 yılında 10. Zırhlı Tugay Baştabibi olarak Kırklareli Babaeski‘de yaptım.

1998-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D ‘da eğitimimi tamamlayarak 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldum. Bu branşı seçmemdeki en büyük sebep; çocukları çok seviyorum ve onların acı çekmelerine dayanamıyorum. En büyük amacım ise, onların ifade edemedikleri sıkıntıları anlayıp, sağlıklı olarak yeniden hayata adapte olmalarını sağlamaktır.

2002-2004 yılları arasında Ardahan Askeri Hastanesi’nde mecburi hizmetimi yaptım. Bu dönem benim Türkiye’nin her yerinde farklı hayatlar olduğunu görmeme, mesleğimin ne kadar önemli ve özveri istediğini bir kere daha anlamama sebep oldu.

Ülkemizin bu alanda uzmana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için yan dal olarak Pediatrik Endokrinoloji alanını seçtim. 2004-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Pediatrik Endokrinoloji B.D de eğitim alarak 2007 yılında Çocuk Endokrinoloji Uzmanı oldum.

Mesleki tecrübe, bilgi ve deneyim sahibi olmak için 2010-2012 yıllarında Children’s Hospital of Pittsburgh of UPMC Pittsburgh, PA, ABD’ de görev yaptım.

2010-2016 yılları arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi öğretim üyeliği, araştırma kabul üyeliği ve eğitim sorumluluğu gibi birçok farklı görevde bulundum. Bu süreçte tıp alanındaki gelişmeleri takip etmek için farklı seminer, kurs ve kongrelere katılarak mesleğimdeki her ilerlemeyi çok yakından takip ettim. Birçok bildiri, araştırma, makale, poster gibi ödüllerim bulunmaktadır.

2018 yılından itibaren çalışma hayatıma özel sağlık kurumlarında devam ediyorum. Şu anda Ankara Özel A Life Hastanesi’nde mesleki hayatıma ve çalışmalarıma devam etmekteyim.

Alanımda, günümüzde çok sık görülen ve vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken “ERKEN ERGENLİK, BOY KISALIĞI, BÜYÜME HORMON EKSİKLİĞİ, HİPOTİROİDİ, PENİS KÜÇÜKLÜĞÜ, ADET DÜZENSİZLİĞİ, KILLANMA FAZLALIĞI, ERGENLİK GECİKMESİ“ gibi konulara özellikle önem vermekteyim. Hastalıklar ve beraberinde getirdiği sıkıntılar sadece çocukları değil, ailelerini de etkilemekte. Çocuklarla ve aileleriyle onların üzüntülü, kaygılı, mutlu, keyifli birçok anlarına ortak oluyor, şahitlik ediyor, çocukların sağlıklı birer birey olarak büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu hastalıkları olan ve sıkıntılarını yaşayan çocukları tedavi edip, onlara ve ailelerine faydalı olabilme düşüncesi benim için en büyük MUTLULUK...

Hotline
0850 474 28 05